Skip to main content

Naturalny, ciepły wystrój domu? Zdecyduj się na drewniane i bambusowe żaluzje!

Szukasz osłon okiennych, które zabezpieczą mieszkanie przed nadmiernym nasłonecznieniem? Chcesz stworzyć naturalny i ciepły klimat w pomieszczeniach? Zdecyduj się na żaluzje drewniane lub bambusowe, które pasują zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji. Sprawiają, że wnętrza stają się przytulne i podkreślają ich naturalne piękno. Pozwalają regulować ilość światła, jaka wpada do pomieszczenia. Stanowią jeden z najnowszych trendów okiennych. Przeczytaj, dlaczego jeszcze warto zdecydować się na żaluzje drewniane i bambusowe!

Rodzaje żaluzji drewnianych

Jakie są rodzaje żaluzji drewnianych?

Na żaluzje drewniane chętnie decydują się zwolennicy materiałów naturalnych, którzy chcą stworzyć nastrojową atmosferę w swoich wnętrzach i nieco odmienić ich wygląd. Osłony wykonane z drewna są na tyle uniwersalne, że pasują do wystroju domów, mieszkań i biur. Produkuje się je z trwałych materiałów: drewna lipowego lub sprasowanej trawy bambusowej. Do wyboru są żaluzje o szerokości listków, zwanych lamelami, 25 mm lub 55 mm. Więcej o żaluzjach z drzewa bambusowego przeczytasz na stronie https://polskierolety.pl/oferta/zaluzje-drewniane/, gdzie zobaczysz również, jak prezentują się one na oknach.

Kiedy wybrać żaluzje drewniane?

Żaluzje z drewna są cięższe niż bambusowe, a ich lamele grubsze, przez co po podniesieniu zajmują więcej miejsca na oknie. Sprawdzą się, gdy zależy Ci na mocnym zaciemnieniu pomieszczenia i dobrej izolacji cieplnej. Wybierz je, jeśli masz duże okna, chcesz zasłonić drzwi tarasowe, szukasz osłony do sypialni lub pokoju dziecka. Ze względu na większą wagę, żaluzje drewniane wyglądają masywnie, są trwałe i bardziej odporne na uszkodzenia. Gładkie lamele sprawiają, że wyjątkowo łatwo jest je utrzymać w czystości.

Żaluzje drewniane i bambusowe

Kiedy zdecydować się na żaluzje bambusowe?

Żaluzje ze sprasowanej trawy bambusowej są lekkie, przez co steruje się nimi wygodnie. Z racji tego, że przepuszczają więcej światła, chętnie wybierają je osoby, którym zależy na delikatnym rozświetleniu pomieszczenia. Listki żaluzji bambusowych zajmują mniej miejsca po podniesieniu. Zdecyduj się na ten rodzaj osłon okiennych, jeśli masz małe okna lub szukasz żaluzji, które sprawdzą się w salonie lub kuchni. Wybierając żaluzje z bambusa, pamiętaj o ich regularnym czyszczeniu, bo materiał ten ma porowatą strukturę, na której łatwiej osadza się kurz.

Jakie są zalety żaluzji drewnianych i bambusowych?

Zarówno żaluzje drewniane, jak i bambusowe odznaczają się wyjątkową estetyką i chronią pomieszczenia przed nasłonecznieniem. Dostępne są w różnych kolorach lamel. Dzięki nim stworzysz w domu naturalny i ciepły wystrój. Jeśli na pierwszym miejscu stawiasz prywatność i zaciemnienie wnętrza, zdecyduj się na żaluzje z drewna egzotycznego. Gdy ponad wszystko cenisz wygodne sterowanie, wybierz żaluzje z bambusa.