Skip to main content

Na co zwrócić uwagę projektując szafę do sypialni?

Bez szafy trudno wyobrazić sobie opanowanie domowego chaosu. To jeden ze zdecydowanie najważniejszych mebli, który pełni funkcje praktyczne, ale coraz częściej również i estetyczne. Jak zaprojektować szafę, by była ona w pełni funkcjonalna, a zarazem wpisywała się estetycznie w aranżację pomieszczenia?

Szafy na wymiar do garderoby - Komandor Kraków

Jak stworzyć projekt szafy do sypialni?

Wybór szafy spośród gotowej oferty od producentów to zdecydowanie łatwiejsze zadanie, niż jej samodzielne zaprojektowanie. Dzięki temu, że gotowy produkt możemy obejrzeć, zmniejsza się ryzyko niezadowolenia z ostatecznego efektu. Szafa na wymiar to nie tylko trudniejsze, ale również i droższe przedsięwzięcie. Dzięki niemu jednak możemy uwzględnić i wykorzystać wszystkie skosy czy wnęki, które znajdują się w salonie i sypialni. To idealny wybór dla pomieszczeń o nieregularnych kształtach lub mniejszych powierzchniach. W tej sytuacji indywidualne rozwiązania sprawdzają się znacznie lepiej niż te, które oferują standardowo producenci mebli. Brak wiedzy czy pomysłów, związanych z projektem szafy, można zrekompensować, przeglądając stronę https://www.komandor-krakow.pl/, gdzie znajduje się ogrom inspiracji i pomysłów, związanych z funkcjonalnymi, a zarazem estetycznymi meblami.

Gdzie ustawić szafę i jak dopasować ją do pomieszczenia?

Zamawiając szafę na wymiar warto dokładnie przemyśleć miejsce, w którym mebel zostanie ustawiony. Umożliwi to odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, zwłaszcza tej niewielkiej. Pojemność szafy powinna być dopasowana do potrzeb domowników. Warto również prześledzić rozwiązania, których wymagają szafy narożne czy wnękowe, by dopasować je do konkretnych możliwości. Planując ustawienie szafy, należy szczególną uwagę zwrócić na kwestię, związaną z oświetleniem. Sztuczne oświetlenie, zamontowane w szafie, będzie zdecydowanie najlepszym pomysłem w przypadku ciemnych pomieszczeń lub zacienionych miejsc, w których mebel ma zostać ustawiony.

Szafa na wymiar do sypialni - Komandor Kraków

Jak wybrać rozmiar szafy?

Duża przestrzeń umożliwia ustawienie w niej większego mebla. Zupełnie innych rozwiązań wymagają jednak mniejsze pomieszczenia, zwłaszcza te o nieregularnych kształtach, wnękach czy skosach. W takiej sytuacji idealnie sprawdzają się szafy na wymiar. Niezależnie od tego czy wybierzemy ofertę od producenta, czy też pokusimy się o własny projekt, szafy powinny być pojemne, ale również i praktyczne. Warto więc prześledzić ciekawe rozwiązania, zwiększające funkcjonalność mebla. Dla przykładu przesuwne drzwi idealnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach. Dobór odpowiedniej ilości półek czy szuflad oraz ich rozstawienie wpłynie również na późniejsze użytkowanie. Należy również dobrze przemyśleć wysokość drążka do wieszania ciuchów, jeśli ma on być zamontowany w szafie.

Szafa z lustrem czy bez?

Lustro w drzwiach szafy pozwala nie tylko skontrolować swój wygląd zewnętrzny, ale również optycznie powiększa wnętrze. Warto jednak przemyśleć dokładnie czy będzie ono wpisywało się w wystrój wnętrza, by jego obecność nie burzyła idealnie skomponowanej aranżacji.