Obudowa kominka z kamienia – co warto o niej wiedzieć?

Wybór kominka, jako głównego źródła ciepła naszego domu może okazać się szczególnie trafną decyzją. Prócz zapewnienia ogrzewania, kominek stanowi również piękną ozdobę domostwa. Użytkownicy kominków zwracają uwagę na to, że buduje on bardzo ciepły klimat oraz rodzinną atmosferę. Niewiele osób jednak wie, że wykorzystanie kominka do ogrzewania redukuje poziom wilgotności w budynku nawet o kilkanaście procent. Właśnie dlatego warto poważnie zastanowić się nad montażem kominka w naszym gospodarstwie domowym.

Czytaj więcej

Czym jest chudy beton?

Beton jest materiałem tworzonym według ściśle podanych zaleceń w tablicach. W zależności od tego, jaki beton chcemy osiągnąć, to tablice budowlane podają różne proporcje jak osiągnąć dany produkt. W tym artykule poruszymy temat tego czym jest chudy beton, który również używany jest często w budownictwie. Trzeba bowiem wiedzieć, że do prawidłowego przygotowania tego materiału trzeba ściśle przestrzegać podanych norm budowlanych, które przytoczymy w dalszej części artykułu.

Czytaj więcej

Jaka szafa będzie najlepszym rozwiązaniem?

Znalezienie odpowiedniej szafy, jest o wiele łatwiejsze niż kiedyś. Do dyspozycji mamy internet, dużo salonów i sklepów stacjonarnych, dostajemy ulotki, oglądamy reklamy w telewizji, otrzymujemy oferty na skrzynkę e-mailową.

Czytaj więcej

W jaki sposób zasłonić siatkę ogrodzeniową?

Często mieszkając w domu z ogródkiem rozważamy zasłonięcie siatki ogrodzeniowej, w celu zwiększenia swojej prywatności. Często również robimy to, ponieważ chcemy zasłonić się przed wścibskimi sąsiadami. Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań, które mogą skutecznie zasłonić siatkę ogrodzeniową. W tym artykule przyjrzymy się dostępnym na rynku rozwiązaniom i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, które z nich będzie najkorzystniejsze.

Czytaj więcej

Każdy centymetr na wagę złota

Większość z nas boryka się z problemem braku miejsca do przechowywania. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy do dyspozycji mamy małą powierzchnię mieszkania, a każdy z domowników domaga się przestrzeni, by zagospodarować swoje ubrania, drobiazgi albo sprzęt sportowy.

Czytaj więcej