Skip to main content

W jaki sposób zasłonić siatkę ogrodzeniową?

Często mieszkając w domu z ogródkiem rozważamy zasłonięcie siatki ogrodzeniowej, w celu zwiększenia swojej prywatności. Często również robimy to, ponieważ chcemy zasłonić się przed wścibskimi sąsiadami. Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań, które mogą skutecznie zasłonić siatkę ogrodzeniową. W tym artykule przyjrzymy się dostępnym na rynku rozwiązaniom i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, które z nich będzie najkorzystniejsze.

czym zasłonić płot w ogrodzie

Jak tanio odgrodzić swój płot?

Jeżeli planujemy zasłonić swoją siatkę ogrodzeniową, to jedną z lepszych metod może być użycie naturalnego żywopłotu. Rośliny takie jak bukszpan, tuja, zimozielony bluszcz oraz lauroliście, idealnie mogą sprawdzić się w roli zasłonięcia siatki ogrodzeniowej. Minusem tego rozwiązania jest jednak czas, ponieważ takie rośliny potrzebują często wielu lat, by w pełni zakryć nasz płot. Niewątpliwie jest to także bardzo estetyczne i ekologiczne rozwiązanie, jednak wymaga ono pielęgnacji każdego roku. Podlewanie, przycinanie i nawożenie to tylko część obowiązków, jakie trzeba wykonywać. Efekty jednak jakie można osiągnąć, stosując tę metodę, są bardzo zadowalające.

Innym sposobem na tanie zasłonięcie siatki ogrodzeniowej, jest zastosowanie specjalnej siatki maskującej, która jest stworzona właśnie z myślą o zakrywaniu płotów. To tanie rozwiązanie, które daje natychmiastowy i zadowalający efekt. Takie siatki dostępne są w większości sklepów ogrodniczych i budowlanych. Wykonane są z trwałych materiałów, dzięki czemu wytrzymują na płocie przez wiele lat. Polietylen jest bowiem materiałem bardzo odpornym na działanie warunków atmosferycznych. W sklepach znajdziesz siatki dostępne w różnej kolorystyce i o różnych rozmiarach. Każdy wiec znajdzie coś idealnego dla swoich potrzeb.

Siatki cieniujące i sztuczne żywopłoty

Siatki cieniujące są bardzo odporne na szkodliwe czynniki atmosferyczne i pozwalają błyskawicznie odgrodzić się od sąsiadów. Dodatkową zaletą jest to, że takie siatki chronią posadzone przy płocie rośliny. Kolejną opcją, z której można skorzystać chcąc się zasłonić, jest montaż żywopłotu wykonanego z materiałów sztucznych. Nie wymaga on pielęgnacji i dostępny jest na rynku w wielu różnych wzorach, które imitują prawdziwe rośliny. Dzięki takim żywopłotom można tworzyć bardzo estetyczne kompozycje ogrodowe, które będą robiły na wszystkich wrażenie.

Inne pomysły na zasłonięcie siatki ogrodowej

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem może okazać się zbudowanie płotu lamelowego. Nie jest on drogi w budowie, a daje naprawdę duże możliwości i jest stosunkowo trwały. Można go pomalować na wybrany kolor, a jeżeli się nam znudzi, to po prostu można go przemalować. Siatkę ogrodzeniową można zasłonić także roślinami pnącymi, które można posadzić w donicach przy siatce. Dadzą równie dobry efekt, co większe i bardziej popularne rośliny, takie jak tuje.