Skip to main content

Każdy centymetr na wagę złota

Większość z nas boryka się z problemem braku miejsca do przechowywania. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy do dyspozycji mamy małą powierzchnię mieszkania, a każdy z domowników domaga się przestrzeni, by zagospodarować swoje ubrania, drobiazgi albo sprzęt sportowy.

Przestrzeń w sypialni

W tym wypadku najlepszym wyjściem wydaje się wykorzystanie każdego, nawet najmniejszego skrawka przestrzeni. Dla wielu z nas idealnym rozwiązaniem będzie garderoba w sypialni, mogąca pomieścić i zorganizować nie tylko ubrania i buty, ale nawet konieczne do ukrycia sprzęty domowe, takie jak odkurzacz czy deska do prasowania. W małym mieszkaniu będzie to najczęściej szafa wnękowa, która może stanowić interesującą aranżację sypialni i pomóc zapanować nad bałaganem. Jak ją wygospodarować i zaplanować?

Garderoba na wymiar

Jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu miejsca, najbardziej efektywna będzie garderoba na wymiar. To rozwiązanie jest idealne do pomieszczeń, w których umieszczenie wolno stojącej szafy byłoby utrudnione i powodowało duże straty przestrzeni. To, co przemawia zdecydowanie na plus przy tego typu zabudowie, to indywidualne podejście do realizacji każdego zlecenia. Co to oznacza? To głównie od nas zależy, jak zaplanujemy jej wnętrze, bo przecież sami najlepiej wiemy, co i w jaki sposób chcemy przechowywać.

Zaprojektuj wnętrze sam

Świetnym i sprawdzonym rozwiązaniem są garderoby Komandor. Czym się charakteryzują? Możemy dowolnie kształtować ich wielkość i zawartość - możliwości są właściwie nieograniczone. Niezależnie od tego, czy dysponujemy osobnym pomieszczeniem, które zamierzamy przeznaczyć na garderobę, czy jej funkcję będzie pełnić szafa wnękowa - na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Połączenie estetyki i funkcjonalności

Warto poświęcić czas na planowanie jej wnętrza, tak by była jak najbardziej pojemna i wygodna w użytkowaniu, a przy okazji stanowiła ozdobę naszego domu czy mieszkania. Okazuje się bowiem, że estetyka i funkcjonalność mogą iść w parze!