Grupa Barlinek jest jednym z największych producentów naturalnych podłóg drewnianych na świecie, zaś logo Barlinek to najbardziej znana i rozpoznawalna marka podłóg naturalnych w kraju. Deska barlinecka eksportowana jest do ponad 30 krajów na 3 kontynentach a popyt na zagranicznych rynkach wciąż rośnie. Firma ma ok. 65% udziału na rynku polskich podłóg. Aktualny potencjał produkcji utrzymuje się na poziomie 6mln m2. W roku 2007 roku została otwarta nowa fabryka na Ukrainie w Winnicy, to pierwsza ale nie ostatnia inwestycja zagraniczna. Obecnie w przygotowaniu jest inwestycja w Rosji.

Barlinek opiera się na zaawansowanych technologiach i wykorzystuje wysoko zautomatyzowany proces produkcji charakteryzujący się dużą elastycznością. Oznacza to, iż efektywnie może dostosować produkt do szybko zmieniających się potrzeb rynku przystosowując się do nowych trendów w Europie i na świecie. Obecnie portfolio Barlinka zawiera blisko 100 wzorów i typów podłóg, w tym podłogi sportowe. Tak bogaty asortyment czyni spółkę jedną z najbardziej wszechstronnych na rynku. Oferta podłóg Barlinka uzupełniana jest przez Barkiet System - kompletny zestaw do montażu i późniejszej pielęgnacji podłogi.

Barlinek jest również liderem na polskim rynku naturalnej okleiny z produkcją na poziomie 12 mln m2 rocznie. Produkcja odpadów jest wykorzystywana do produkcji peletu - ekologicznego biopaliwa. W 2008 roku firma wyprodukuje 110 000 ton peletu.

Barlinek to firma o wieloletniej tradycji, utrzymująca pozycję lidera przemysłu podłóg drewnianych, znana również ze swej troski o środowisko naturalne.

Z dumą może przyznać, że jest firmą szczególnie dbającą o ekologię i ochronę środowiska naturalnego. Cała Grupa Barlinek przywiązuje dużą wagę do tego aby stosowane technologie i gotowe wyroby były ekologiczne i obojętne dla środowiska naturalnego. Dzięki stałej modernizacji urządzeń oraz inwestycji w nowoczesne technologie spełnia najostrzejsze kryteria ochrony ekologicznej przewidziane dla przedsiębiorstw tej branży.

Na zagadnienia ochrony środowiska zwraca się tu uwagę już na etapie produkcji - nowoczesne urządzenia i technologie to przecież dużo mniejsza uciążliwość dla środowiska. Linie produkcyjne przeszły gruntowną modernizację, mającą na celu lepsze wykorzystanie surowca drzewnego, ograniczające jego pozyskanie ze środowiska, zwiększenie wydajności produkcji, polepszenie jakości produktu, a także oszczędność energii, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery, ograniczenie emisji hałasu.